hosting menu left
hosting menu right

top of hosting header
hosting plan ico 1
hosting plan ico 2
hosting plan ico 3


bottom of hosting header
website hosting main area top
Start
Spotkanie z leśnikiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 czerwca 2016 00:00

W ostatni poniedziałek mijającego roku szkolnego uczniowie klas czwartych uczestniczyli w spotkaniu z p. Jakubem Dudkiem – z zawodu leśnikiem, z zamiłowania myśliwym. Nasz gość postarał się, aby wspólnie spędzona lekcja przyrody nie była nudna. W galowym mundurze myśliwego z zapałem opowiadał o swojej pasji, wspomagając się wyświetlaną na tablicy interaktywnej prezentacją, bogatym zestawem plansz i kolekcją myśliwskich trofeów. Dzieciaki słuchały o zadaniach członków koła łowieckiego, gospodarce łowieckiej, zwierzynie łownej w okolicznych lasach i jej ochronie. Wiedzą już, co to znaczy, że sosna jest spałowana, co to są fajki, słuchy czy pasiaki, gdyż „liznęli” nieco gwary łowieckiej. Oglądając kolekcję poroży, uczyli się odróżniać je od rogów. Na planszach rozpoznawali rodzime gatunki zwierząt. Spotkanie upływało nam bardzo szybko. Za miłą atmosferę i zainteresowanie, nasz gość nagrodził wszystkich słodyczami. Uczniowie również dziękowali najlepiej jak potrafili – gromkimi brawami i kwiatami - i nie tylko za przyjęcie zaproszenia na spotkanie. Nasz gość, pan Jakub Dudek podarował piękne zestawy plansz edukacyjnych do pracowni przyrodniczej. Jedne przedstawiają Zwierzęta chronione w Polsce (10 tablic), drugie- Różne typy siedlisk przyrodniczych chronionych w UE (12 tablic), pozostałe Dziką naturę Mazowsza (15 tablic). Na zakończenie spotkania pamiątkowe zdjęcie zrobiliśmy właśnie na ich tle. Dziękujemy.

~M. Czarnecka


 

Nowości


website hosting main area bottom

Strona optymalizowana dla Google Chrome, Mozilla Firefox, IE 7/IE 8 1280x1024x32.

Wykorzystywanie treści strony oraz materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody administratora strony ZABRONIONE!

©2010-2017 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krasnosielcu, ul. Ogrodowa 2a, 06-212 Krasnosielc, tel. 29717-50-88, by mgr Mariusz Bobiński.

Stworzone dzięki Joomla!