hosting menu left
hosting menu right

top of hosting header
hosting plan ico 1
hosting plan ico 2
hosting plan ico 3


bottom of hosting header
website hosting main area top
Start
Uroczyste zakończenie roku szkolnego - gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 24 czerwca 2016 00:00

Koniec roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.  W tym roku szkolnym 2015/16 uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół w Krasnosielcu odbyło się 24 czerwca w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II o godzinie 830. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego przewodnicząca samorządu szkolnego Wiktoria Załęska zameldowała gotowość społeczności szkolnej na uroczystości. Przewodnicząca powitała gości i poprosiła o zabranie głosu Dyrektora Zespołu Szkół pana Andrzeja Maluchnika. Podziękował on uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny - wychowawczy. Podsumował wyniki egzaminu gimnazjalnego oraz osiągnięcia uczniów w zawodach sportowych. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Krasnosielc pan Paweł Ruszczyński, który wręczył stypendia następującym uczniom: Wiktorii Załęskiej z klasy III c, Barbarze Kaczorek z klasy II a i Dominikowi Dalidze z klasy III c.

W dalszej części uroczystości miało miejsce najpiękniejsze wydarzenie - wręczenie nagród książkowych uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 4,5 oraz wzorowe zachowanie. W tym roku nagrodzonych zostało 32 uczniów z klas I-III. Potem dyrektor wymienił uczniów szczególnie wyróżniających się w nauce tzw. „Złotą dziesiątkę”. Są to następujące osoby:

L.p.

Nazwisko i imię

Klasa

Średnia ocen

Ocena z zachowania

1

Załęska Wiktoria

III C

5,66

Wzorowe

2

Andruchewicz Wiktoria

II A

5,60

Wzorowe

3

Grabowska Diana

I A

5,54

Wzorowe

4

Kaczorek Barbara

II A

5,53

Wzorowe

5

Olkowska Barbara

II A

5,47

Wzorowe

6

Oleksy Julia

II A

5,40

Wzorowe

7

Jędrzejewski Sebastian

I B

5,31

Wzorowe

8

Skwiot Żaneta

III C

5,22

Wzorowe

9

Rutkowska Martyna

III C

5,22

Wzorowe

10

Zduńczyk Ewa

I A

5,15

Wzorowe

Nagrody odebrali też uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, a także aktywnie działających na rzecz szkoły.

Następnie odbyło się ślubowanie trzecioklasistów na sztandar szkoły i przekazanie go uczniom klas drugich. Po wyprowadzeniu sztandaru dyrektor oraz wychowawcy klas trzecich wręczyli dyplomy ukończenia gimnazjum. W tym roku Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II ukończyło 57 uczniów.

Coroczną tradycją w naszej szkole jest wyróżnienie statuetką Absolwenta Roku jednego z uczniów klas trzecich. Nagrodę przyznała kapituła, w skład której weszli: Dyrektor Zespołu Szkół Andrzej Maluchnik, wychowawcy klas trzecich: Barbara Dudek, Anna Brzozowa, Małgorzata Piórecka oraz sekretarz Robert Pawłowski. Kandydaci do tytułu zostali nominowani przez członków kapituły, byli to : Błażej Nowak, Żaneta Skwiot, Julia Żerańska, Martyna Rutkowska, Aleksandra Romanowska i Wiktoria Załęska. Każdemu z nich przyznano punkty w skali od 1 do 10 w pięciu kategoriach:

- wynik egzaminu gimnazjalnego, czyli suma wyników wszystkich 6 jego części,

- średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły,

- udział w konkursach (że są uzyskane tytuły laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych i zawodów sportowych oraz udział uczniów w poszczególnych etapach),

- praca społeczna, czyli stopień angażowania się uczniów z inicjatywą na rzecz szkoły i środowiska lokalnego,

- zachowanie w szkole i poza nią.

Po zsumowaniu punktów tytuł oraz statuetkę Absolwenta Roku kapituła przyznała Wiktorii Załęskiej z klasy III C.

Na koniec uroczystości młodzież klas trzecich przygotowała krótką część artystyczną pod kierunkiem wychowawczyń M. Pióreckiej, A. Brzozowej, B. Dudek oraz pani N. Grabowskiej. Po zakończonej akademii dyrektor podziękował wszystkim, życzył udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie wychowawcy wraz z uczniami udali się do sal lekcyjnych, gdzie rozdane zostały świadectwa.

~M. Sierak


 

Nowości


website hosting main area bottom

Strona optymalizowana dla Google Chrome, Mozilla Firefox, IE 7/IE 8 1280x1024x32.

Wykorzystywanie treści strony oraz materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody administratora strony ZABRONIONE!

©2010-2017 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krasnosielcu, ul. Ogrodowa 2a, 06-212 Krasnosielc, tel. 29717-50-88, by mgr Mariusz Bobiński.

Stworzone dzięki Joomla!