hosting menu left
hosting menu right

top of hosting header
hosting plan ico 1
hosting plan ico 2
hosting plan ico 3


bottom of hosting header
website hosting main area top
Start
Wycieczka gimnazjalistów do Warszawy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 czerwca 2017 00:00

W dniu 12 czerwca gimnazjaliści z klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami wyjechali do stolicy. W programie wycieczki mieliśmy Trakt Królewski: Stare Miasto, Barbakan, Zamek Królewski, Krakowskie Przedmieście, Łazienki, Belweder oraz Taras Widokowy w Pałacu Kultury i Nauki.  Spod szkoły wyjechaliśmy o godzinie 7.00. Po drodze, już w Warszawie wsiadł do autokaru pan przewodnik. Bardzo ciekawie opowiadał nam o historii Warszawy oraz o powstaniu i znaczeniu wielu stołecznych pomników. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Pałacu Belwederskiego należącego do Prezydenta RP. Następnie, spacerując po Łazienkach Królewskich podziwialiśmy piękne ogrody i budynki, jak Pałac na Wodzie czy Amfiteatr. Kolejnym punktem programu był Zamek Królewski. Podzieleni na dwie grupy, ze słuchawkami na uszach oglądaliśmy pełne przepychu sale barokowo – klasycystycznej budowli. Zadziwiały nas niezwykłe meble i obrazy, a także piękne lustra, które najbardziej przykuwały uwagę młodzieży. Na Starym Mieście mogliśmy kupić sobie lody oraz podziwiać piękno rynku w towarzystwie Syrenki. Już z okien autokaru obejrzeliśmy zabytkowe pałace i pomniki przy Krakowskim Przedmieściu. Następnie czekał nas Pałac Kultury i Nauki. Windą wjechaliśmy na 30 piętro pałacu, najwyższej budowli w stolicy. Widok panoramy Warszawy z czterech stron świata wszystkim się bardzo spodobał. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć musieliśmy wracać z podróży. W drodze powrotnej zajechaliśmy do restauracji McDonald’s. Czas upłynął nam w rytmach Disco Polo.

~Klasa I a

 

Nowości


website hosting main area bottom

Strona optymalizowana dla Google Chrome, Mozilla Firefox, IE 7/IE 8 1280x1024x32.

Wykorzystywanie treści strony oraz materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody administratora strony ZABRONIONE!

©2010-2017 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krasnosielcu, ul. Ogrodowa 2a, 06-212 Krasnosielc, tel. 29717-50-88, by mgr Mariusz Bobiński.

Stworzone dzięki Joomla!