hosting menu left
hosting menu right

top of hosting header
hosting plan ico 1
hosting plan ico 2
hosting plan ico 3


bottom of hosting header
website hosting main area top
Start
Podróże kształcą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 30 czerwca 2017 19:16

Miniony rok szkolny dla pięcioosobowej grupy uczniów z klasy IIa Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krasnosielcu zakończył się wręcz fantastycznie – w dniach od 17 VI do 21 VI  2017 roku w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce i aktywność społeczną na rzecz szkoły i środowiska uczniowie pod opieką swojego wychowawcy – Mirosława Chodkowskiego przebywali na wycieczce w Belgii. Ta wizyta to efekt współpracy, jaką podjęła nasza szkoła z Europosłem p. Jarosławem Kalinowskim. To właśnie na jego zaproszenie w tych dniach uczniowie odwiedzili Brukselę i Brugię.

 

Pierwszy roboczy dzień wycieczki to wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego, gdzie młodzież spotkała się z p. Jarosławem Kalinowskim, który przedstawił zasady funkcjonowania i pracy w Parlamencie Europejskim. Uczniowie mogli obejrzeć salę plenarną, a nawet zasiąść w fotelach posłów na jednej z mniejszych sal, gdzie odbywają się posiedzenia komisji. Wyjątkowo smakował im obiad w poselskiej stołówce.

Po południu młodzież zwiedzała miasto z panią Marią - polską przewodniczką. Obejrzeli Katedrę św. Michała i św. Guduli z pięknymi witrażami, urokliwą brukselską starówkę, odwiedzili Łuk Triumfalny i słynną fontannę Manneken pis czyli siusiającego chłopczyka.

Drugi dzień rozpoczęty został od podziwiania Atomium zbudowanego w 1957 r. na wystawę Expo. Następnie wycieczka wybrała się do Brugii, najpiękniejszego, najstarszego i najbardziej zabytkowego miasta w Belgii, które z powodu obfitości kanałów w historycznej części miasta nazywane jest flamandzką Wenecją. To tam uczniowie zwiedzili najpiękniejsze zabytki - kościół Najświętszej Marii Panny, bazylikę Świętej Krwi (z fiolką z krwią Chrystusa) oraz gotycki ratusz z bogato rzeźbioną fasadą. Po zwiedzeniu Brugii pozostała tylko wyczerpująca powrotna podróż do domu.

~M.Ch.

 

Nowości


website hosting main area bottom

Strona optymalizowana dla Google Chrome, Mozilla Firefox, IE 7/IE 8 1280x1024x32.

Wykorzystywanie treści strony oraz materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody administratora strony ZABRONIONE!

©2010-2017 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krasnosielcu, ul. Ogrodowa 2a, 06-212 Krasnosielc, tel. 29717-50-88, by mgr Mariusz Bobiński.

Stworzone dzięki Joomla!